Družina benjamínků je určená pro předškoláky a prvňáčky, tedy kluky a holky ve věku 5 – 7 let. Chrudimští benjamínci si říkají Tygříci – jsou totiž hraví a neposední.

Program oddílu.

Během roku si na schůzkách hlavně hrajeme, občas povídáme, zpíváme nebo tvoříme a přitom se  učíme mnoho užitečného o přírodě, o nás samotných, o skautingu, o světě okolo nás, o našich kamarádech a rodině. Respektujeme, že děti neumí ještě číst a psát nebo se to teprve učí. Jejich věku je přizpůsobený veškerý program.

Pro naše nejmenší znamená skautování především SMÁT SE, HRÁT SI A PROZKOUMÁVAT SVĚT

Schůzky se konají jednou týdně – vždy každý čtvrtek od 15:45 do 17:00 hodin v naší skautské klubovně.

Zákon Benjamínků

• Jsem veselý a usmívám se
  • Hraju si s kamarády a dělím se s nimi
  • Poslouchám rodiče, učitele a vedoucí

Jezdíme na výlety a výpravy.

Výlety do přírody pořádáme zhruba jedenkrát měsíčně – ať již půldenní nebo jednodenní. Společně zkoumáme, co se děje přes rok v přírodě. Zjišťujeme, jaké je to spolupracovat s ostatními, ale i umět si poradit sám.

Na výlety a výpravy potřebuje každý benjamínek batoh (který dobře sedí na zádech), kvalitní trekové boty, lahev na pití (která nebude samovolně téct) a pláštěnku.

Rozpis výletů s termíny a časy dostávají rodiče vždy dopředu na jedno pololetí. Pozvánky s konkrétními informacemi o výpravě dostávají děti na schůzce přibližně dva týdny před akcí.

Kolik stojí členství ve skautském oddíle?

Registrační poplatek 700,- Kč se platí na jeden rok spolu s odevzdáním přihlášky nejpozději do konce října na účet střediska 2501278341/2010. Peníze se používají na provoz klubovny (voda, topení), pojištění dětí a skautský časopis.

Na výlety vybíráme peníze před odjezdem (platí jen ti, kteří jedou). V podstatě se jedná jen o jízdné, řádově desítky korun.

Kdo oddíl vede a pracuje s dětmi?

Schůzky benjamínků vede Prcek (absolventka střední pedagogické školy s dlouhou praxí ve vedení skautské družiny) a Mirka (zdravotní sestra s dlouholetou praxí v chrudimském Mamaklubu).

Naše kontakty.

Petra Kratochvílová - Prcek