Družina benjamínků je určená pro předškoláky a prvňáčky, tedy kluky a holky ve věku 5 – 7 let. Chrudimští benjamínci si říkají Tygříci – jsou totiž hraví a neposední.

Program oddílu.

Během roku si na schůzkách hlavně hrajeme, občas povídáme, zpíváme nebo tvoříme a přitom se  učíme mnoho užitečného o přírodě, o nás samotných, o skautingu, o světě okolo nás, o našich kamarádech a rodině. Respektujeme, že děti neumí ještě číst a psát nebo se to teprve učí. Jejich věku je přizpůsobený veškerý program.

Pro naše nejmenší znamená skautování především SMÁT SE, HRÁT SI A PROZKOUMÁVAT SVĚT

Schůzky se konají jednou týdně – vždy každý čtvrtek od 15:45 do 17:00 hodin v naší skautské klubovně.

Zákon Benjamínků

  • Jsem veselý a usmívám se
  • Hraju si s kamarády a dělím se s nimi
  • Poslouchám rodiče, učitele a vedoucí

Jezdíme na výlety a výpravy.

Výlety do přírody pořádáme zhruba jedenkrát měsíčně – ať již půldenní nebo jednodenní. Společně zkoumáme, co se děje přes rok v přírodě. Zjišťujeme, jaké je to spolupracovat s ostatními, ale i umět si poradit sám.

Na výlety a výpravy potřebuje každý benjamínek batoh (který dobře sedí na zádech), kvalitní trekové boty, lahev na pití (která nebude samovolně téct) a pláštěnku.

Rozpis výletů s termíny a časy dostávají rodiče vždy dopředu na jedno pololetí. Pozvánky s konkrétními informacemi o výpravě dostávají děti na schůzce přibližně dva týdny před akcí.

Kolik stojí členství ve skautském oddíle?

Registrační poplatek 700,- Kč se platí na jeden rok spolu s odevzdáním přihlášky nejpozději do konce října na účet střediska 2501278341/2010. Peníze se používají na provoz klubovny (voda, topení), pojištění dětí a skautský časopis.

Na výlety vybíráme peníze před odjezdem (platí jen ti, kteří jedou). V podstatě se jedná jen o jízdné, řádově desítky korun.

Kdo oddíl vede a pracuje s dětmi?

Schůzky benjamínků vede Prcek (absolventka střední pedagogické školy s dlouhou praxí ve vedení skautské družiny) a Mirka (zdravotní sestra s dlouholetou praxí v chrudimském Mamaklubu).

Naše kontakty.

 

Petra Kratochvílová - Prcek
Vedoucí benjamínků

E-mail: pekratochvilova@centrum.cz
Telefon: +420 776 580 587

Mirka Navarová
Vedoucí benjamínků

E-mail: mirka.navarova@email.cz
Telefon: +420 723 191 342

 

Skautské deskové hry 20. 1.

Pro: všechny Sraz: v neděli 20. 1. v 10:00 v klubovně Konec: v 15:00 Program: deskové a karetní hry pro různý věk např. Osadníci z Katanu, Břink, Safari bar. Ty, které neznáte, vysvětlíme. S sebou: 30 Kč, svačina, hry, které si chcete zahrát Na …

Posted in Benjamínci, Skauti, Skautky, Světlušky, Vlčata | Tagged , | Leave a comment

Skauti a skautky přinášejí betlémské světlo

Snahou každého světla je prozářit tmu. Betlémské světýlko je plamínek přenesený z věčného světla, které hoří v dalekém městě Betlémě. Předvánoční pokoj a poselství míru s ním šíří skauti již tradičně po celé Evropě. (https://www.betlemskesvetlo.cz) Betlémské světlo budou letos skautští …

Posted in Benjamínci, Obecné informace, Skauti, Skautky, Světlušky, Vlčata | Tagged , | Leave a comment

Skautský Mikuláš v nemocnici

Na letošní Mikulášské nabídce se podíleli všechny naše oddíly. Benjamínci vykrájeli perníčky, vlčata vyrobila krásné dárky, světlušky namalovaly přáníčka a skautky a skauti to vše předali dětem i dospělým v nemocnici, aby jim vykouzlily úsměvy na tvářích. Vše se vydařilo …

Posted in Benjamínci, Skauti, Skautky, Světlušky, Vlčata | Tagged | Leave a comment

Podzimní výlet za keramikou

Sraz: v sobotu 10.11.2018 v 9:10 na vlakovém nádraží v Chrudimi Návrat: ve 13:46 také na vlakové nádraží v Chrudimi S sebou: velkou svačinu, pití, pláštěnku, oblečení a boty dle počasí, 80 Kč (z toho 50 Kč je za keramiku) …

Posted in Benjamínci | Tagged , | Leave a comment

Členské příspěvky pro rok 2018/2019

Členský příspěvek pro rok 2018/2019  je ve středisku Chrudim stanoven na 700,- Kč. Poplatek prosím uhraďte co nejdříve, nejpozději do 31.10.2018 na účet střediska: Fio banka č.ú. 2501278341 / 2010. Jako variabilní symbol uveďte začátek rodného čísla dítěte (bez lomítka), do …

Posted in Benjamínci, Obecné informace, Skauti, Skautky, Světlušky, Vlčata | Tagged | Leave a comment