Oddíl Stříbrné řeky spojuje chrudimské světlušky (holky ve věku 8 – 10 let) a skautky (holky ve věku 11 – 15 let).

Jsme parta kamarádek. Žijeme naplno a užíváme si spoustu zábavy, zatímco prožíváme nevšední zážitky, společně se snažíme porozumět věcem kolem nás, rozvíjet sebe samé a pomáhat tvořit svět lepším. Co tedy přesně společně podnikáme?

Program oddílu.

Náš program je pestrobarevný – děláme, co nás baví! Hrajeme hry, poznáváme přírodu nebo sportujeme. U večerních táboráků hrajeme na kytaru a pozorujeme hvězdnou oblohu.

Co je pro nás ve skautu důležité?

• Parta na celý život
    Podobné hodnoty a netradiční zážitky totiž opravdu spojují. Člověk získá pocit, že někam patří.
  • Radost a zážitky
    Akční hry, společné výpravy a noční bojovky – hravé, zvídavé a zapálené pro věc!
  • Sebedůvěra
    Být ve skautu znamená hodně se toho naučit a hodně dovedností a znalostí uplatnit. Spolu s tím přirozeně roste důvěra ve vlastní schopnosti.
  • Samostatnost
    Skaut nás učí získávat potřebné informace a vyhodnocovat je. A také nebát se rozhodnout a vykročit.
  • Férovost
    Zkušení vedoucí, chytře postavené hry a hodnoty založené na respektu a zodpovědnosti nám pomáhají poznávat, co je správné, a podle toho se chovat.

Naše schůzky.

Každý týden se scházíme na družinových schůzkách v naší klubovně U Tří smrčků.

Schůzky světlušek probíhají v pondělí 16:30 až 18:00 hodin.
Skautky mají schůzky v úterý 17:00 až 18:30 hodin.

Kdo oddíl vede a pracuje s dětmi?

Schůzky světlušek vede Sherly (studentka VŠ pedagogického zaměření) a Čiči (nastávající maturantka s dlouhou praxí ve vedení skautské družiny). Počátkem tohoto školního roku s vedením světlušek pomáhají i starší skautky: Čert, Linda, Myška a Sára.

Schůzky skautek vede Tweety (absolventka čekatelského kurzu).

Vedoucí starších skautek je Beruška (absolventka Vůdcovské lesní školy Gemini). Jen co se vrátí z půlročního studia v Holandsku, chystá se převzít vedení oddílu.

Jezdíme na výlety a výpravy.

Výlety do přírody podnikáme zhruba jedenkrát měsíčně. Střídáme jednodenní výlety do blízkého okolí Chrudimi s víkendovými výpravami do jiných krajů. Většinou zůstáváme na skautské základně uprostřed přírody, kde si vaříme na kamnech, chodíme do studánky pro vodu, spíme na karimatkách ve spacácích a užíváme si víkend bez elektřiny.

O prázdninách táboříme.

Každé léto vyrážíme na louku u lesa, kde společně dva týdny žijeme, spíme v podsadových stanech, vaříme na kamnech, připravujeme dříví a zpíváme u táborového ohně. Jsou to dva týdny, během kterých se nejlépe poznáváme, zažíváme společná dobrodružství (třeba spíme pod šírákem) a vznikají ta nejpevnější přátelství.

Kolik stojí členství ve skautském oddíle?

Registrační poplatek 700,- Kč se platí na jeden rok spolu s odevzdáním přihlášky nejpozději do konce října na účet střediska 2501278341/2010. Peníze se používají na provoz klubovny (voda, topení), pojištění dětí a skautský časopis.

Na výlety vybíráme peníze před odjezdem (platí jen ti, kteří jedou). Částka se liší podle délky trvání výpravy – jednodenní výlety cca 100,- Kč, víkendová výprava 200 až 300,- Kč.

Naše kontakty.

Zaujala Tě naše činnost? Máš jakoukoli otázku? Neváhej a obrať se na kohokoliv z nás – rádi Ti odpovíme.

Barbora Licková - Beruška
Hlavní vedoucí