14.dubna 2019 jsme byli místo nedělního odpočinku, coby stateční skauti, povoláni, abychom pomohli panu starostovi zbavit Chrudim strašidel. Úkol to nebyl jednoduchý, už při příchodu na náměstí jsme zahlédli krvavá čísla v Břetislavově ulici či smutného bezhlavého kapucína u kostela sv. Josefa. Očekávat se tedy dalo téměř cokoliv …

Okolo půl třetí odpoledne se 17 odhodlaných rodinných týmů vydalo po stopách strašidel. Nejprve bylo třeba strašidla v centru Chrudimi najít, splnit jejich úkol a tím jim pomoci nalézt klid a vysvobodit je z prokletí. Úkoly strašidel nás někdy pěkně potrápily – vzpomínali jsme na složitá zaklínadla, skládali kosti kostlivcovi a hledali správnou cestu bludištěm Andrlíka a Blažka. Nakonec se však všem podařilo zadané úkoly splnit a zakletá strašidla osvobodit.

Odměnou nám byl nejen děkovný dekret pana starosty, ale i příjemný piknik v klášterních zahradách.

Hurá. Od teď už v Chrudimi nestraší!

A my skauti, skautky, světlušky, vlčata, benjamínci, rodiče i strašidla jsme si užili prima odpoledne. Děkujeme všem za přípravu i účast!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro odeslání komentáře je nezbytné udělit souhlas se zpracováním osobních údajů.