O víkendu 8. – 10. března proběhla výprava vlčat a skautů do Chrasti motivovaná plavbou námořníků.

V pátek se na nádraží setkalo 15 dětí a 3 vedoucí. Autobusem jsme za chvilku dojeli do Chrasti. Vydali jsme se do blízké zámecké zahrady, kde mají místní skauti velkou klubovnu. Ubytovali jsme se v podkroví a pak si dali večeři. Hrálo se několik menších her. Poté se děti vydaly ven do tmy na stezku odvahy sbírat námořníky do své posádky. Přes počáteční strach to zvládli všichni. Každý si pak vybral svého námořníka na plavbu druhý den a pojmenoval ho. Dále si každý vyrobil osobní zbraň z roličky od toaleťáku a balónku. Před usnutím se děti ještě snažily vyřešit detektivku. Starší skauti měli ještě pár náročnějších her.

V sobotu ráno vedl Drak rozcvičku. Pak byly některé děti překvapené, že není nic k snídani, a proto si ji musí jít koupit. Což se družinám podařilo a mohly se nasnídat. Všichni si sbalili na dlouhou cestu a deštěm se vydali k nádraží. Sežral nás žralok (Regioshark) a vyplvl ve Vrbatově Kostelci. Plavba zpátky začala za deště. Nejdřív se testoval ostříží zrak hlídek v koši všímáním si okolí. Po svačině se trénovala střelba na cíl. U potoka pak uvazování lodi ke kůlu. Když konečně přestalo pršet, byl na čas oběd. Vypravěč jako nejschopnější námořník rozdělal oheň a opékali se párky. Pak si každá posádka vytvořila loď kolem sebe z klacků a provázků. Na moři posádky lovily ryby a mořské tvory a bojovaly proti sobě. Zručnost a rychlost byla třeba k opravě lodí, které se rozpadly a ztroskotaly. Po náročném boji jsme rychle vyrazili směr Chrast protože opět začínalo pršet. Na břehu rozbouřeného “moře” jsme poslali naše námořníky na poslední cestu. Avšak jsme se asi znelíbili vládci moří Neptunovi a poslední část cesty nás bičoval silný déšť, vichr a místy uragán. Ale nakonec se nám podařilo zakotvit v domovském přístavu.Všichni si sušili mokré věci. Někteří unavení odpočívali, další hráli karetní hry jako Port Royal a Na prodej. Drak s Mrkvičkou začali připravovat večeři – halušky s uzeninou. Nakonec se jejich příprava protáhla na 2,5 hodiny a část z nich skončila jako bramboráky, ale všichni si pochutnali po náročném dni. Po večeři se šlo brzo spát.

Ráno se začalo opět rozcvičkou a k snídani byly makovce. Pak začalo velké uklízení. Ještě krátká hra Z vody a do vody. A pak opět za deště na nádraží a vlakem domů.

Fotografie z výpravy: https://vlcatachrudim.rajce.idnes.cz/2019_03_Vyprava_namorniku_-_Chrast#

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro odeslání komentáře je nezbytné udělit souhlas se zpracováním osobních údajů.