Betlémské světlo představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, rozváží i letos skauti po celé republice.

Tradiční rozdávání Betlémského světla proběhne opět v předvečer Štědrého dne 23.12.2021 u vánočního stromku na Resselově náměstí od 17h do 18h.
Tak jako již loni, předávání proběhne bez zpívání a povídání a za dodržování aktuální epidemiologických opatření – o což prosíme všechny zúčastněné. K zapalování bude připraveno několik míst okolo stromku a při čekání vás prosíme o dodržování rozestupů.

Samotné přebírání světélka pak bude probíhat následovně:

  • přistoupíte, položíte lucernu nebo skleničku se svíčkou na stolek a odstoupíte
  • my Vám svíčku zapálíme a odstoupíme
  • poté si sklenku odnesete domů

Těšíme se na Vás a přejeme Vám krásné Vánoce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro odeslání komentáře je nezbytné udělit souhlas se zpracováním osobních údajů.