Letos nás kromě našich běžných výprav čekalo i velké skautské dobrodružství v zahraničí. Zúčastnili jsme se mezinárodního setkání skautů Intercamp, které se letos konalo v Německu s motem „Peace – just a few steps away“.

Před oficiální akcí jsme se rozhodli ještě pár dní cestovat a prohlídnout se zajímavá místa po cestě. Navštívili jsme Norimberk, Frankfurt nad Mohanem a taky jsme nakoukli do Lucemburska na prohlídku hradu Vianden.

Po příjezdu na místo konání jsme si prohlédli pevnost Vogelsang, která dnes funguje jako centrum mezinárodního porozumění a reflexe.

Na uvítacím ceremoniálu v sobotu ráno se sešlo asi 3500 skautů z 11 zemí světa. A my jsme byli mezi nimi. Česká výprava byla 2. největší a čítala přes 550 účastníků.

Po oficiálním zahájení jsme vyrazili na výlet kolem jezera – 15 km procházka byla proložena zajímavými úkoly a vedla nádhernou krajinou národního parku Eifel. Večer byla tradiční mezinárodní večeře „Food festival“ s ochutnávkou spousty zahraničních i domácích specialit. V neděli jsme se zapojili do různých sportovních aktivit. Program zahrnoval samozřejmě i vyměňování šátků a nášivek, aktivity zaměřené na schopnost dorozumět se a navazování i prohlubování skautských přátelství.

Děkujeme za podporu:  městu Chrudim a firmám: Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o. a Vodárenská společnost Chrudim, a.s.

Více foto na

https://fenixchrudim.rajce.idnes.cz/2023_05_Intercamp_Vogelsang_Nemecko

https://photos.google.com/share/AF1QipNROYOZo9wmiwopcYKyvssA-5H5oRnXtcacSk7K-upZ-AT__M5pXOxoRAe6LTZjHQ?key=VlczNkxXYTMxLTFURjk3RUU0OUpxc2VDUV9jcEpR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro odeslání komentáře je nezbytné udělit souhlas se zpracováním osobních údajů.